O książce „Myśl i bogać się dla kobiet”

Myśl o bogać się dla kobiet

Z Sharon Lechter „spotkałam” się przy okazji lektury książki Bogaty ojciec. Biedny ojciec, którą napisała wraz z Robertem Kiyosakim. Muszę przyznać, że od czasu do czasu sięgam po książki, które dotykają tematyki pieniędzy, oszczędzania, bogacenia się. Do tej pory bardzo różnie do nich podchodziłam. Czasem po prostu nie wierzyłam w metody zdobywania bogactwa, które są opisywane na łamach takich publikacji. Jednak powoli przekonuję się do takich książek. W mojej ocenie zawierają bowiem uniwersalne prawdy, które możemy wykorzystać.

Książka jest daleka od motywacji feministycznych – słowo to zresztą chyba w ogóle w niej nie pada. Jest natomiast na swój sposób tradycyjna – poszerza model kobiety jako matki, żony i opiekunki domu, o wymiar społeczny i biznesowy. Akcentuje właściwe kobietom wartości (empatia, nastawienie na współpracę, chęć wprowadzenia na świecie pozytywnych zmian) w odróżnieniu od cechującego mężczyznę nastawienia na rywalizację, efektywność, awans i efekty doraźne.

Książka Sharon Lechter jest świetnym poradnikiem skierowanym do kobiet. Skupia się wokół kroków prowadzących do bogactwa z kobiecego punktu widzenia. Warto zaznaczyć, że książka jest o tyle wyjątkowa, że zawiera odniesienia do doświadczenia zawodowego autorki poprzez liczne komentarze do poruszanych kwestii. Moim zdaniem ta książka nie ma konkretnego adresata. Uważam, że powinny sięgnąć po nią wszystkie kobiety, a przede wszystkim te, które gubią się w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

Życie kobiety przypomina żonglowanie. Nieustannie staramy się pogodzić różne role.

Co ważne na kartach tej książki odnajdziemy wiele wskazówek, które jeśli wcielimy je w nasze życie mogą okazać się bardzo cenne. Znajdziemy tutaj porady odnoszące się do funkcjonowania w codziennym życiu, zakładania własnego biznesu, czy nawet inwestowania. Według mnie wszystko stanowi spójną całość, którą dzięki temu można łatwiej zrozumieć i zastosować w praktyce. Tym samym chciałabym podkreślić, że akurat w przypadku tej książki nie wystarczy jedynie jej lektura. Należy dodatkowo postarać się wdrożyć porady w życie oraz wykonywać zalecane w publikacji ćwiczenia. To powinno zagwarantować sukces. Jednocześnie książka inspiruje do działania. Pokazuje, że jeżeli czegoś bardzo pragniemy, to nic i nikt nie jest w stanie przeszkodzić nam w osiągnięciu tego celu.  Prowokuje również do tego, aby wreszcie zacząć myśleć o sobie, a nie wyłącznie o wszystkich dookoła.

Być może wykorzystujesz pragnienie, którego nie da się zaspokoić, aby odwrócić uwagę od zaangażowania się w to, co już masz.

Przyznam szczerze, że za jakiś czas z pewnością wrócę do tej książki. Nie tylko z racji tego, że bardzo mnie zainteresowała, ale również, dlatego iż w pewien sposób na niektóre kwestie kompletnie zmieniła mój sposób myślenia. Tym samym sprowokowała do refleksji. Dlatego też kolejnym razem zamierzam czytać tą książkę dokładniej.

Jej zaletą – za sprawą oczywiście autorki –  jest również łatwość w przekazywaniu informacji. Przez to można je łatwo przyswoić i nie wydają się tak niezrozumiałe. Książka napisana jest lekkim stylem. W mojej opinii jest przyjemna w lekturze i za bardzo nie obciąża Czytelnika.

Podsumowując, muszę przyznać, że książka Sharon Lechter wywarła na mnie szczególne wrażenie. Otóż dzięki niej nie tylko kilka spraw zaczęłam inaczej postrzegać, ale więcej rozumiem. Tym samym szczerze polecam tą książkę. Z pewnością jej lektura wyjdzie Wam na dobre.

Za możliwość przeczytania książki i wyrażenia opinii na jej temat chciałabym serdecznie podziękować Wydawnictwu Emka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>